Обележувач на лав направен со ева гума за деца

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова толку смешна обележувач во форма на лав. Малите во куќата сигурно ќе го сакаат тоа.

Материјали за да се направи обележувачот на лавот

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Подвижни очи
 • Ева гумени удари
 • Компас или кружен предмет со дијаметар од 6 см
 • Постојани маркери
 • Дрвени стапчиња
 • Маркер за отпечатоци (опционално)

Постапка за изработка на обележувачот на лавот

 • За почеток, обележете со кружен предмет или компас а тркалезна фигура во светло обоена ева гума со дијаметар од приближно 6 см.
 • Со молив направи два круга што ќе биде уши на нашиот лав.
 • Исечете го ова парче и ќе имаме главата на лавот обележувач.

 • На парче бело ева гума нерешено Муцката и исечете го.
 • Лепете го на лицето на лавот на дното.
 • Црно срце што го направив со ударот ќе биде носот
 • Залепете го внимателно над муцката и потоа нацртај ја насмевката со црн постојан маркер.

 • Потоа нацртај мустаќи.
 • Удри го очите мобилни на лицето и исцртувајте ги трепките.
 • Направете многу повеќебојни удари во срцето со удари во срцето.

 • Малку по малку, лепете ги срцата околу главата и ќе се формирате гривата на лавот што ќе биде многу шарено.
 • Земете дрвен стап и залепете го на главата за да можете да го сместите во книгата.

 • Amе го користам ова маркер за отпечатоци Имам дома, но ако го немате, едноставно можете да го направите со црн маркер.

 • Putе ставам неколку стапалки на дрвениот стап за да имитирам дека лавот поминал низ џунглата и го извалкал своето тело.

И, откако му го сторивме ова, го завршивме нашиот обележувач за лавови, одлично за децата. Сигурно на тој начин тие се многу охрабрени да читаат книги.

Y ако сакате обележувачи, Јас оставам тука друг модел што може да ве интересира. Се гледаме на следното упатство. Чао!

автомобили обележувачи на ева гума

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ayla dijo

  Колку убав обележувач, го сакам
  Голем бакнеж !!!!!

  1.    DonluMusical dijo

   Ви благодариме!