Гумени обележувачи ева вештерка за Ноќта на вештерките

вештерки вештерки

Вештерката Тој е најраспространетиот лик во детските приказни и во хорор приказните што ги слушавме како деца. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова оригинална обележувач да им дадете застрашувачки допир на вашите книги и приказни.

Материјали за да се направи обележувачот на вештерки

 • Ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Подвижни очи
 • Дрвен стап
 • Лента, кабел или конец
 • Постојани маркери
 • Топка
 • Кругови ева гумени удари (опционално)

Постапка за правење обележувач на вештерки

 • Со кружен предмет или компас отсечете круг од ева гума со дијаметар од околу 6 см.
 • Со помош на вежба или рачно, исечете два круга помали отколку што ќе бидат ушите.
 • Залепете ги на страните на главата.

обележувач за гумени вештерки за вештерки

 • За да започнете со изработка на капа, треба да ги подготвите овие парчиња, можете да ги исечете со око и не е важно како се, бидејќи резултатот ќе биде подеднакво убав и поперсонализиран.
 • Залепете ја пурпурната лента на врвот на капа, а потоа и на прстенот.
 • Исечете го вишокот и ќе имаме подготвена капа.

обележувач за гумени вештерки за вештерки

 • Сега ќе го украсиме обликување на главата и косата на вештерката, Јас го направив со ленти од ева гума во различни нијанси на зелена боја, така што ќе биде поубаво.
 • Залепете ги на страните и формирајте ја гривата на нашата вештерка.

обележувач за гумени вештерки за вештерки

 • Сега играј залепете ја капачето на врвот на главата.
 • Место две движечки очи во лицето. Ако немате, можете да ги нацртате со обележувачи или акрилни бои.

обележувач за гумени вештерки за вештерки

 • Продолжуваме со украсување на лицето, сега е време да се подготви долг, зашилен нос, типично за вештерки.
 • Alsoе нацртам и јас усните со црвен маркер.
 • Вештерка без брадавица не е ништо, затоа залепив зелена топка од стиропор.

обележувач за гумени вештерки за вештерки

 • Да направи Метла Потребна ни е лента од ева гума исечена на тенки ленти без да стигнеме до горниот раб и дрвен стап.
 • Itе го засукаме со лепак до крај.
 • Ако сакате, можете да го декорирате со конец или конец.

обележувач за гумени вештерки за вештерки

 • Ние сме скоро готови. Сега допрете залепете ја главата на вештерката на стапот и поставете друго парче како главата на задната страна за да го зајакнете зглобот и да спречите негово одвојување.

обележувач за гумени вештерки за вештерки

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна, ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следната идеја.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.