Обележувач на стрелата на Купидон

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме убаво купидон стрелка обележувач, совршено да го направите на Денот на вineубените со децата, да подарите или едноставно да се забавувате некое време.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме обележувачот на нашата стрела на Купидон

 • Занаетчиски стап
 • Картон и кадифе за да направите украси
 • Картон за тоалетна хартија. Можете да користите картон во боја што не се разликува многу од оној на стапот
 • Лепак или пиштол за топол лепак
 • Тијарес

Рацете на занает

 1. Земаме картон, кадифе и картон од ролна тоалетна хартија за да нацртаме и исечете ги сите парчиња дека ќе треба да го направиме нашиот обележувач, покрај занаетчискиот стап. Во оние од црвена боја ќе исечеме неколку срца, две со ширина слична на занаетчискиот стап и едно поголемо што ќе го формира крајот на стрелката. Картонот од ролна тоалетна хартија, ќе го нацртаме крај на стрелата каде одат пердувите. Willе направиме две исти за да ставиме по една од двете страни на занаетчискиот стап.

 1. Ние ги лепиме парчињата Како што може да се види на сликата, аранжирање на две парчиња, по една за секоја страна на краевите, и врв на стрела во форма на срце и крај на пердувот, а потоа и малите срца како украс што најмногу ви се допаѓа.

 1. За да завршиме со украсувањето, ќе одиме исечете неколку ленти во кадифе за да ги направите линиите на пердувите во парчето направено со картон за тоалетна хартија. Овие не се потребни за да ги ставите на двете страни, но можете да го сторите тоа ако сакате.

И подготвени! Сега можеме да ја користиме нашата обележувач на стрелата на Купидон. Завиткајте го како подарок или дури поставете магнети за да го ставите на фрижидерот. Што и да се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.