Висат фотографии во форма на со aвездие

Овој занает, покрај тоа што е убав, многу е лесен за правење. Потребни ви се малку материјали и, исто така, не се потребни надворешни вештини за да се постигне добар резултат. Обликот на соelвездието може да биде реален или измислен. Во нашиот случај, измислена е фотографијата што виси во форма на соelвездие.

Следно, ќе ви покажеме како да направите закачалка за фотографии во форма на соelвездие за да ги направите сами или со вашите деца. Оваа активност може да се направи со мали деца со давање на ваша помош или во случајот како постари деца можат самите да го сторат тоа.

Кои материјали ви се потребни

обесете фотографии соelвездие

 • Мали дрвени штипки за облека
 • Тијарес
 • Самолепливи гумени starsвезди ЕВА
 • Лента за перење (по избор)
 • Долго јаже

Како се прави занаетчиството

Занаетот е многу едноставен за правење и исто така многу брз. Прво ќе мора да го исечете јажето во големината што ја сакате, земајќи предвид какво ќе биде со theвездието. Значи, ќе мора да размислите како сакате да биде вашата утеха пред да ја започнете, На овој начин ќе го знаете бројот на starsвезди што ви требаат, а исто така и должината на низата! Ставете лента за миење на краевите од низата за да видите каде започнува и завршува вашата со constвездие

Фатете колку што е потребно мали дрвени клипови на закачалката за фотографии. Земете ги сите theвезди што ви требаат за да можете да ги ставите во со constвездието. Идеално, тие треба да имаат различни големини, на пример, првиот и последниот можат да бидат поголеми, а останатите имаат иста големина.

Закачете го јажето со форма на соelвездие на wallидот со лепење на starsвездите на wallидот следејќи ја формата. Потоа закачете ги фотографиите што ги сакате со клиповите што се неопходни. Изберете го местото во вашиот дом за да ја ставите со constвездието, а потоа,

Уживајте во тој посебен агол полн со фотографии!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.