Обетки направени за пет минути

во тек

Поздрав до сите и до сите. Денес ви донесовме самодоверба од најсвежите и најбрзите за правење. Покрај тоа, служи како поставен за тотален изглед со овој фантастичен ѓердан направивме пред неколку недели.

Во денешниот пост, ќе го создадеме комплетот ѓердани, тиркизно сини обетки за затворање на копчињата, идеален за летување близу морето, или на дежурен бар на плажа или долги прошетки.

материјал

  • Две парчиња стакло или камен во форма на солза.
  • Две топчиња од 8 мм направени од стакло или камен.
  • Мијуки. 
  • Риболов линија. 
  • Основа за обетки со обетки.
  • Лепак
  • Ножици

Proceso

pend1 (копија)

Откако ќе го избереме целиот материјал, ќе продолжиме со дизајнот на обетката. Една од работите што сакам да ја правам пред да започнам со самото тоа е да цртам што сакам да направам. Како што ќе видите, на втората фотографија можете да го видите дизајнот што го нацртав. Едноставен и трезен дизајн за да не биде претеран.

pend2 (копија)

Cutе исечеме парче риболов линија од околу 20 сантиметри и ќе поминеме во внатрешноста на парчето камена солза и два мијуки на секоја страна. Подоцна, ќе ги поминеме обете страни преку топката од 8 мм секој од краевите на риболовната линија и ќе се вратиме да поминеме една од страните низ сите парчиња додека не се најде на местото каде што се наоѓа другиот крај на конецот. Потоа ќе направиме јазол, ќе го исечеме вишокот и ќе ставиме капка лепак за да се осигураме дека нема да се одврти.

pend3 (копија)

Конечно, ќе ја закачиме основата на обетката за копчиња на секоја од обетките со капка лепак и ќе ги имаме обетките подготвени.

До следната самодоверба! Ако имате какви било прашања или предлози, не двоумете се да коментирате. И, ако ви се допадна, дајте лајк, споделете и следете не за да видите уште многу неделни објави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.