Прилагодено обележувач

КНИГАВА

Добро утро пријатели на занаетчиството Вклучено Денес дојдов со многу едноставен занает, Но, може да ви се најде за деталите што сакате да му ги направите на некој што сака да чита и што ве потсетува секој пат кога ќе ја земат својата книга, или зошто да не, секако, сами.

Тоа е персонализирана обележувач или обележувач, направен со малку материјали и многу лесен за изработка.

Материјали:

 • Картони: Во мојот случај користев две, едната црвена, а другата белата.
 • Цртеж: Може да биде нешто што му се допаѓа на лицето кон кое е насочена обележувачот.
 • Двострана лента.
 • Машина.
 • Правило
 • Спојувач.
 • Лента за украсување.
 • Сјајни акценти.
 • Печатач

Процес:

За да ја спроведеме оваа обележувач, ќе ги следиме следниве чекори:

 1. Го пишуваме името на компјутерот, го печатиме на белиот картон.
 2. Ние цртаме правоаголник 16,5 см на 6,5 см, внимавајќи името да биде повеќе или помалку во центарот.
 3. Од црвениот картон исековме правоаголник од 17,5 см на 7,5 см.
 4. Ние го отсекуваме нашиот цртеж со големина од см на см. (Можеме да го направиме цртежот или да го исечеме од списание или кутија).
 5. Ние го лепиме на белиот картон. (Ако сакаме да биде во релјеф, прво ќе го залепиме на тенок картон и потоа ќе го залепиме на белиот картон).
 6. Ние го лепиме белиот картон на црвениот, центрирајќи го.
 7. Поминуваме лажен зашиен во црвено околу белиот картон.
 8. Исечивме парче црвена украсна лента, исечете ги краевите на лентата под агол од деведесет степени.
 9. Ние го преклопуваме на половина и ние сме главни во точката на книгата.
 10. Останува само да се даде волумен и сјај буквите со поставување сјајни акценти. 
 11. Ние оставаме да се исуши и voila, веќе го имаме нашиот бренд за сопствени страници.

КНИГА2

Како што можете да видите, може да се персонализира со ставање на бои, цртеж и име, со што сетот меѓу картичките добро ја комбинира бојата за буквите и избраниот цртеж.

Се надевам дека ви се допадна, веќе знаете дека можете да споделувате на вашите социјални мрежи, да лајкувате и да коментирате, со задоволство ќе ви одговорам. До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.