Шарен тривет со стапчиња од мраз

Овој занает е идеален да се прави со деца, бидејќи е многу едноставен и тие исто така можат да го користат за своите работи во нивните игри или може да му го дадат на мама или тато да го користат како трипта. Овој занает е добра идеја да се работи со бои а исто така и редоследот, бидејќи боите можат да следат шема и на овој начин децата ја работат серијата на боите.

Доколку децата се мали, можеби им е потребна ваша помош, но секогаш е добра идеја да имате надзор од родителите, особено за употреба на ножици или лепак. Но, во прилог на ова, не пропуштајте колку е едноставен овој занает.

Кои материјали ви се потребни

 • Густ ева гумен лист од бојата што ја сакате
 • Поло стапчиња во боја
 • Бел лепак
 • Тијарес
 • Молив

Како се прави занаетчиството

Многу е едноставно, прво, ќе мора да го исечете ева гумениот лим од избраната боја за да одговара на големината на поло стапчињата. Направете ознака со молив за да знаете каде треба да исечете и кога го имате, пресечете го овој дел.

Потоа изберете ги боите на поло стапчињата така што има барем две исти бои и така направете серија бои во моментот на лепење на тривет. Започнете да ги лепите стапчињата на гумената пена како што гледате на сликата.

Кога е. Сите ева гумени стапчиња се залепени заедно, оставете го белиот лепак да се исуши и кога ќе биде готов, ќе имате спремен за употреба! Како што можете да видите, тоа е многу едноставен и лесен занает за правење, така што нема повеќе компликации од она што сте го виделе во овој напис.

За кратко време ќе имате идеален занает да го правите со деца.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.