Како да направите венец од овошје

гигантска обвивка

Во ова туториал Јас ве учам како да направите еден овошен венец што ќе го осветли секој агол, но исто така е совршен за партии и украсување на излози. Willе видите што е тоа многу едноставна и затоа можете да направите неколку за да го декорирате избраниот простор.

Материјали

Да го сториме тоа овошен венец ќе ви треба следново материјали:

 • Хартии во боја
 • Два круга машини за умирање, еден поголем од другиот
 • Чувствувани пенкала
 • Лепак стап
 • Нишка, кабел или јаже

материјали

Чекор по чекор

Да го сториме тоа овошен венец прво мора да размислите што овошје ќе сакате да имате во вашата венци и на тој начин да можете да одлучите што colores од хартија ќе ви требаат.

Јас избрав да направам лубеници, портокали и киви, затоа подготвив хартија црвена, жолта y зелени.

хартии во боја

Мораш удирање сите бои, бројот на кругови Што ќе направите ќе зависи од бројот на овошја што ги сакате, бидејќи секој круг ќе биде овошје.

кругови

Сега преклопување секој круг на половина, затоа што ќе се преправаме дека тие биле сегменти на овошје.

преклопени кругови

Треба да го дизајнирате секое овошје, за тоа ви треба пенкала.

Да почнеме со портокалова. Со портокалов маркер, нацртајте централен пад и два помали на страните на едното од лицата на полукругот. И потоа обојте ги тие капки во иста боја. Истото мора да го сторите и од другата страна.

портокалова

Ајде да одиме со лубеница. Нацртајте неколку сотени црни капки помали од портокаловите и обојте ги во иста боја. И како и во претходното овошје, истото мора да го сторите и за другата страна.

лубеница

За киви ќе треба да издробите бел круг малку помал од оној за овошјето. Со лепак за лепак го лепите во центарот на зелениот круг и повторно преклопете го на половина. За да направите семе од киви, едноставно посочете ја линијата помеѓу зелената и белата боја со црн маркер. Направете го тоа и за другата страна на полукругот.

киви

И, ќе ги имате вашите три плодови подготвени да ги поставите во венец.

овошје

Земете го конец, јаже или кабел што сте ја одбрале за вашата венец, аплицирајте лепак стап на необоената страна на овошните сегменти и залепете ги на кабелот, оставајќи го во делот што го преклопувате секој сегмент.

венец овошен венец

И ќе имате подготвени венец за украсување забава, соба или изложба. Ефтин и лесен за правење.  овошен венец


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.