Како да направите огледало за вашата декорација на Ноќта на вештерките

Огледало за Ноќта на вештерките

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. огледало за тебе Ноќ на вештерките декор И така, тоа е застрашувачка забава во која не недостасуваат детали.

Материјали

Да се ​​создаде огледало за тебе Ноќ на вештерките декор ќе ви треба следново материјали:

 • Еспехо
 • Стругалка за стакло керамика
 • Scourer
 • Терпентин
 • Бел лепак
 • Четка
 • Сунѓер
 • Картон
 • Црно-бела печатена слика
 • Силиконски пиштол
 • Картон
 • Молив
 • Секач
 • Тијарес
 • Спреј боја
 • Акрилна боја

Чекор по чекор

Најкарактеристично за ова огледало е дека правиме да се чини дека сликата што сме ја отпечатиле е во огледалото, на овој начин и со избор на a фотографија направете го тоа малку страшно, можеме да добиеме застрашувачка слика за нашата партија Ноќ на вештерките.

Во следното видео-упатство Јас ти го покажувам чекор по чекор за да научите како да го креирате овој ефект и остатокот од детали, и така можеш направи го сам.

Како што можете да видите, полесно е отколку што може да изгледа. Ајде да одиме во текот на процес на елаборација за да не заборавиш ниту еден чекор и да можеш направи го сам нема проблем.

 1. Изгребете го огледалото на грбот за да го напуштите центарот како про transparentирна чаша.
 2. Печатете и исечете ја црно-белата слика што сте ја одбрале за да ја прикажете во огледало.
 3. Нанесете бел лепак на задниот дел од огледалото и залепете ја испечатената слика наопаку
 4. Нанесете бел лепак повторно над сликата, така што таа добро ќе се поправи на огледалото.
 5. Нацртајте го прегледот на рамката на огледалото на картон.
 6. Исечете го картонот по линиите што штотуку ги направивте.
 7. Нанесете силикон за да создадете релјефи.
 8. Обојте ја рамката со боја за прскање.
 9. Создадете сенки со црна акрилна боја, добро мешајќи ја со сунѓер.
 10. Залепете го огледалото на рамката со помош на силиконски спреј.

И ова би било резултат:

огледало рамка Ноќта на вештерките

Како што можете да видите, навистина се чини дека девојчето е внатре во огледало, и кога луѓето ќе го допрат ќе видат дека стаклото е целосно над сликата. Willе биде многу реално и ќе ги изненади сите ваши гости.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Центела ндоки dijo

  Здраво, дајте ми ја фотографијата на девојчето во огледало, ве молам