Декорација на папка, одлична за враќање на училиште

Декорација на папка

Има уште скоро еден месец до Назад во школо, но, ние мора да се подготвиме за она што ни доаѓа. Секаков материјал, книги, куфери и сл. Сè за да се започне училиштето на вашите деца со голем ентузијазам, иако за многумина од нив не е толку задоволително.

Сепак, денес ве учиме како да ги искористите оние материјали што сè уште можат да се користат. Со само неколку исправки, можеме да обновиме некои папки кои не користеле многу за време на курсот, и со тоа да можеме да земете ги нови и персонализирани.

Материјали

 • Обоени хартии (лакирана кожа, свила, итн.)
 • Лепак
 • Налепници
 • Лепливи букви.
 • Ножици

Proceso

 1. Ние го ставаме хартија на рамна површина и ја ставаме папката одозгора. Овој целосно го отвораме, за да ја измериме должината. Ние ќе ги исечеме и ширината и висината, секогаш оставајќи 5 см маргина на секоја страна.
 2. Ние даваме лепак низ целата надворешност на врзивно средство, и ние ја лепиме хартијата одозгора. Rubе се фаќаме додека се држиме за да нема брчки или меури, ако се случи ова, ќе се подигнеме внимателно и повторно ќе се држиме.
 3. Што се однесува до крајности, ќе се свртевме внатре, внимавајќи на аглите.
 4. Додека ставаме, ја прободуваме хартијата само за деловите што имаат јажиња или прстени, и ги отстрануваме низ истите тие дупки.
 5. Конечно, ако сакаме дајте им личност до нашите папки, ќе ги ставиме налепници со нашите омилени ликови или нашето име.

Повеќе информации - Налепници


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.