Ознаки за багаж направени од деца

Етикетите што ќе ги направиме во овој занает се идеални да се прават со деца. Иако тие се ознаки за багаж, тие всушност можат да се користат за се што сакате. На пример, Може да се користи за украсување автомобил на татковци, за украсување спална соба, за подарок на некој посебен, итн

Неколку материјали се потребни и тоа е многу лесно да се направи. Можете да го декорирате на едноставен начин како што ќе ве научиме во занаетчиството, или можете да го декорирате давајќи му на вашата фантазија дополнителна креативност. Од тебе зависи! Но, ако одите на пат, вашите деца ќе можат да направат своја ознака за идентификација да си го ставиш куферот.

Materialsе ви требаат материјали

  • 1 ножици
  • 1 парче картон
  • Чувствувани пенкала
  • Декоративни парчиња јаже

Како се прави занаетчиството

Занаетот е многу едноставен, но ако детето нема умешност во користењето ножици, тогаш ќе биде добра идеја да му помогнете да го стори тоа подобро, без опасност да се пресече. Прво ќе мора да ја нацртате формата на етикетата како што гледате на сликата. Нацртавме стандардна етикета, но вие можете да ја нацртате формата што ви се допаѓа најмногу.

Можете да направите онолку етикети колку што сметате дека се потребни или оние што мислите дека ќе ви бидат корисни. Откако ќе го имате, едноставно треба да ги исечете и украсите како што сакате. Од една страна можете да додадете лични податоци потребни за да не се изгубат куферите (име и телефонски број) и од друга страна можете да ставите фраза што ви се допаѓа или дури и да ја украсите со налепници или цртежи.

Откако е добро украсен и подготвен, ќе мора да направите дупка во неа за да можете да ставите украсно обоено јаже што сте го одбрале. На овој начин Веќе ќе ја имате етикетата подготвена и подготвена за да можете да ја обесувате таму каде што ќе одлучите да ја ставите. Вашите деца ќе бидат воодушевени!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.