КАКО ДА ИЗРАБОТЕТЕ ОРГАНИЗАТОР ЗА FАБОВ ОД РЕЦИКЛИРАЕ ЦД-а

Во ова туториал Јас ви донесувам идеја да ја рециклирате или повторно да ја користите ЦД-а y ДВД-а стар. Одлично е да се направи со тоа niños и дека можат својата соба да ја украсат со А. организатор на жаби.

Материјали

Да го сториме организатор на жаби ќе ви треба следново материјали:

 • ЦД или ДВД
 • Силикона
 • Ева или пена гума
 • Тијарес
 • Црн маркер
 • Машини за пирсинг на срце и цвеќиња
 • Јаже
 • Palo
 • Следниот образец

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите чекор по чекор за да можете да го креирате организатор на жаби и ти е многу лесно.

Запомнете дека ако го направите тоа со мали деца треба да бидете претпазливи со пиштолот за лепило, бидејќи тие можат лесно да се изгорат. Исто така, ако имате малку време, можете да им ги дадете веќе исечените парчиња и да ги натерате да го соберат организаторот на жабата, лепејќи ги дел по дел.

Бидете сигурни дека вашиот црн маркер Таа е трајна, така што жабата не се размачкува секогаш кога ќе ја допрете.

Ајде да го прегледаме чекори да следите за да го создадете организаторот на жаба, и така воопшто нема да заборавите ништо.

 1. Исечете ги сите парчиња на шаблонот во ева или пена гума.
 2. Залепете зелен круг од пена на ЦД-то.
 3. Исечете и залепете полукруг од ева гума од друга боја на претходниот круг.
 4. Ставете ги и залепете ги различните делови на жабата.
 5. Насликајте ги зениците на очите, носот и устата на жабата.
 6. Удрете две црвени ева гумени срца и залепете ги на краевите од насмевката на жабата.
 7. Врзете низа до краевите на стапот.
 8. Залепете го стапот на рацете на жабата.
 9. Украсете ги краевите на стапот со разнобојни цвеќиња.

И ќе го имате своето организатор на жаби подготвени да обесат и складираат работи во неа. Можете да направите многу повеќе животни и многу различни бои.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.