Како да направите неделно мени за да се организирате

Ако ти се случи како мене, малку ме мрзи да размислувам што да правам за ручек, вечера, ужина ... Денес ти донесов една предлог што организацијата може да го реши за вас и одземе многу главоболки покрај тоа што ќе купам време да правам и други работи: ќе ти покажам како да направите неделно мени за да се организирате.

Со него ќе мора само еднаш неделно да запишувате што сакате да правите за ручек, вечера и други, тоа исто така ќе ви помогне да знаете што треба да купите и да не правите толку многу патувања до продавницата. Покрај тоа, секоја недела можете да го менувате менито по ваш вкус. Па ајде да видиме како да го направиме тоа ...

Материјали:

За да го направиме нашето неделно мени, ќе ни требаат следниве материјали:

  • Фото рамка.
  • Шаблон за мени
  • Куки.
  • Обележувачи на табли.

Процес за правење на нашето неделно мени:

За да го направите нашето неделно мени, ви требаат само преземете го образецот до големината на вашата рамка за фотографии. Мојот е DinA4 совршена големина за пишување без проблеми и потоа ставете го во еден агол од кујната.

Ова е една од шаблоните што можете да ја преземете и печатите за вашето мени.

Овој друг е малку поедноставен во случај да сакате да ги поедноставите податоците.

По отпечатете го шаблонот и вметнете во вашата рамка за фотографии, се затвора од задната страна како да е фотографија, но овој пат ќе одите пишува на стаклото со маркерите за табла, може да брише кога и да ви треба.

Потоа испланирајте со денови и оброци, еднаш неделно, може да ви служи од една до друга недела или да варира во зависност од потребите. Y поставете го вашето мени на соодветно место во кујната, и ве уверувам дека ќе реши многу моменти на размислување што да направите за да јадете !!!

Се надевам дека ќе ти помогне и дека ќе го примениш во пракса, се гледаме во следниот занает!.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.