Организирајте очила

очила за организатори

Куповите имаат свое место во стаклени садови од сите домови, но што мислите да направите организатор за стакло со само неколку плута? На овој начин, нема да мора да се фатиме за стаклен ормар за да можеме да ги чуваме.

Со овој занает создаден од наши раце можеме рециклирајте тапи и на тој начин направете најуникатен прибор за украсување во домашните кујни.

Материјали

 • Плута.
 • Лепак
 • Молив.
 • Каранфилче.
 • Чекан.
 • Акрилна боја.
 • Лак.
 • Дрво или чеша (основа).

Proceso

 1. Исчистете ја дрвената основа за поставување на тапи.
 2. Украсете ја основата по наш вкус.
 3. Посочете го дебелина на секоја чаша со тапи.
 4. Залепете ги тапите до основата преку наведеното.
 5. Безбедно од задниот дел со клинец плута на основата.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.