Оригинален начин да дадете пари

Оригинален начин на давање пари

Дали имате роденден или настан и сакате да дадете пари, но не само да ги делите? Во овој занает ќе видиме оригинален начин за давање пари.

Ајде да видиме како да го направиме тоа?

Материјали што ќе ни бидат потребни

Како да се дадат пари

 • Ролна за тоалетна хартија
 • Креп хартија или друга хартија за завиткување што е прилично податлива
 • Пошта
 • Означи пенкало
 • Ревност, ножици

Рацете на занает

 1. Ние го земаме картонот од тоалетна хартија се тркалаат и направете правоаголен рез што одговара на ширината на сметката. Не е потребно пресекот да е совршен затоа што тогаш ќе го покриеме.

Дајте пари чекор 1

 1. Ние ја завиткаме ролната за тоалетна хартија со хартијата за завиткување што ја избравме.

Дајте пари чекор 2

 1. Затвораме со извртување на хартијата и воведуваме кон дупката на тоалетна хартија. Оставиме дел отворен да може да ги стави парите.

Дајте пари чекор 3

 1. Со машина правиме а сечење на права линија каде што сме направиле пред отворот во ролната тоалетна хартија.

Дајте пари чекор 4

 1. Да фатиме сметките што сакаме да го дадеме и се придружуваме со ревност и правиме лента. Важно е да користите сметки од иста количина, така што тие да имаат иста ширина. Подоцна ги навиваме сметките и ги вметнуваме во ролната тоалетна хартија со влечење на крајот на ролната сметки низ отворот.

Дајте пари чекор 5

Дајте пари чекор 6 Дајте пари чекор 7

 1. Го затвораме другиот крај на хартијата завиткување на ист начин како и со другата страна. Друга опција е да ги врзувате краевите со две панделки. Идејата дека изгледаат како бонбони.
 2. Ние земаме испрати и напиши порака пред да го залепите на крајот од сметката што излегува од бонбоната. А) Да кога ќе го повлечеш поститот, ќе излезе целата сметка обединети како единствена лента.

Дајте пари чекор 8

И подготвени! Може да дадете единечна бонбона или неколку различни бои во корпа, кутија или торба затворена со лак.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.