Оригинална решетка за чевли направени сами

Чевлар

На чевли Тоа е додаток што ме губи, го замислувам тоа како и секоја жена. Сепак, ставете ги сите пара чевли на едно место, тоа е во повеќето случаи многу тешко.

Затоа денес предлагаме да направиме чудесна решетка за чевли направени со свои раце. На овој начин, со само еден поглед можеме лесно најдете чевли дека сакаме.

Материјали

 • Кутии за чевли или картон.
 • Ножици
 • Лепак
 • Лист со ацетат.
 • Акрилици во боја.

Proceso

 1. Направи правоаголник од едната страна на кутијата на чевли и исечете го. Така, можете да ја видите содржината на нашата решетка за чевли.
 2. Овој исечок ќе ви помогне намали ацетат лист. Оставете неколку сантиметри од секоја страна за да не биде толку тесно.
 3. Украсете ги кутиите според вашиот вкус.
 4. Повторете го овој процес онолку пати колку што сакате да ја формирате вашата персонализирана решетка за чевли.

Повеќе информации - Чевли со очи

Извор - Вкупно домаќинство


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.