Оригинални ознаки за подароци

етикети

Деталите се многу важни ако сакаме да изненадиме некого со подарок. И тоа е тоа, не само што е важен самиот детал, туку сè што го придружува. Нека се напомене дека ни е важно лицето на кое му е упатен подарокот и дека посветивме време и напор да ги изненадиме.

Во овој пост, ве покануваме да направите некои убави етикети на пораки многу лесно да се направи и тоа, без сомнение, ќе го персонализира добриот подарок.

Материјали

  1. Картон на бои, текстури, цртежи итн.
  2. Кружен секач (или на кој било друг начин).
  3. Секач за дупки.
  4. Мастило и марки.

Proceso

етикети 1 (копија)

Ние ќе избереме картон според нашиот вкус. Во овој случај, картонот ќе го придружува бледо розовиот приврзок, затоа ја одбравме истата нијанса на светла картон и со некои цвеќиња во олеснување. Потоа ќе сечеме со кружен секач и со тоа ќе направиме дупка секач за дупки за да го помине ланецот за приврзоци

етикети 2 (копија)

Откако ќе го направиме кружни етикети, ние ќе продолжиме да им ја запечатиме пораката што ја сакаме. Во овој случај, ние се определивме за пораки што се сведуваат на зборови на охрабрување и на цртежи во јапонски каваи.

Запомнете дека или можете да купувате маркички во канцелариски материјал и специјализирани занаетчиски дуќани, или можете да ги направите сами следејќи го овој друг едноставен туторијал за да ги направите со ева гума или овој друг за да ги направи со гума за бришење.
етикети 3 (копија)

Откако ќе ги обележиме сите етикети со посакуваната порака, ќе продолжиме да ги ставаме покрај деталите што сакаме да ги дадеме како подарок. Во овој случај, ние едноставно го вметнавме низ ланецот на приврзокот. Друга опција би била да земете лента и да ја врзете со лак на подарокот, за да добиете повеќе детски и поубав ефект.

Се надевам дека ви се допадна денешниот пост и како и секогаш, До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.