Отворете хартиени цвеќиња

хартиени цвеќиња

на цвеќињата се нешто многу шарено и скапоцено кои служат како подарок или за украсување на која било забава. Затоа денес ви ги презентирам овие отворени цвеќиња направени со хартија, за да имате лесна и брза идеја за украсување на вашиот простор.

на цвеќиња Природните се исто така уште поскапоцени, но им треба многу грижа што не им треба на овие цвеќиња од хартија, затоа одлучете се за нив и ќе служи за повеќе прилики.

Материјали

 • Фолија или хартија во боја.
 • Ножици
 • Спојувач и спојници.
 • Лепак

Proceso

Прво, ќе ја земеме обоената хартија. Можеме да користиме фолија, картон во боја или хартија за хартија, лакирана кожа итн. Со него, ќе го преклопиме и ќе го пресечеме на половина, така што ќе добиеме цвеќиња со средна големина. Потоа ќе ја земеме оваа половина и ќе одиме свиткување малку по малку во мали издолжени правоаголници, завршувајќи со правење на еден вид вентилатор или хармоника.

хартиени цвеќиња

Потоа, ќе се спојуваме со спојувачот токму во средина на правоаголникот, така што цвеќињата се тотално обединети.

хартиени цвеќиња

Потоа ќе го преклопиме на половина и ќе ги скратиме краевите, за подоцна кога ќе ги отворите да бидат уште поубави и оригинални.

хартиени цвеќиња

Конечно, целосно го отвораме цветот и се придружуваме со залепете ги двата краја. На овој начин, тие ќе останат целосно отворени и фиксни.

Повеќе информации - Едноставни рози со хартија, одлични за украсување

Извор - Растете сонувајќи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дана Симон dijo

  Овие џиновски хартиени цвеќиња се многу едноставни за правење, потребна ни е само хартија за ткиво. Исекуваме големи ливчиња од три различни големини и ги спојуваме на врвот, збрчкајќи ги како да правиме букет, почнувајќи од најмалиот до најголемиот. Кога имаме цвет со посакувана големина, го поправаме со ревност и ги отвораме ливчињата така што цветот е отворен. Ние лепиме парче ткиво хартија од друга боја добро збрчкано во центарот за да го направиме центарот на цветот, и тоа е тоа! На врската под сликата можете да ги видите фотографиите од чекор по чекор.