Пакување со плик

ПАКУВАЊЕ

Има моменти кога треба да завршиме подарок што е мал и не знаеме како да го направиме, добро денес ќе видиме амбалажа со пликови за овие случаи.

За само неколку минути ќе имаме подарок завиткан на поинаков и забавен начин, што ќе го привлече окото со голо око.

Материјали:

 • Плик. 
 • Измијте.
 • Картон.
 • Чипка.
 • Пенкало
 • Ножици
 • Лепак

Процес:

ПАКУВАЕ 1

 • Првото нешто што ни треба е плик со соодветни мерки за да го ставиме нашиот подарок, во овој случај тоа е обележете прилагодени страници. Го ставаме во внатрешноста на пликот. И проверуваме дали имате простор за поштеда.
 • Го затвораме пликот отстранување на лентата ако пликот ја има, во спротивно би ставиле лепак на размавта и ќе го затвориме.

ПАКУВАЕ 2

 • Ние свиткаме тесна страна под агол, кон страната што го затворивме пликот.
 • Ставивме лента за миење на затворачот и со тоа го покриваме ова јазиче. Потоа украсуваме по вкус. Во овој чекор можете да ја оставите фантазијата да се разбесне, да користите лента за миење, налепници, пенкало ...

ПАКУВАЕ 3

 • Обележуваме срце на парче картон и го исекуваме со ножиците.
 • Со пенкало го ставаме името на лицето на кое му е упатено пакувањето.

ПАКУВАЕ 4

 • Следно ставаме лепак и ја лепиме чипката на пликот, за делот што го украсивме.
 • Конечно Ние нанесуваме лепак на срцето и го ставаме на врвот на тантелата.

ПАКУВАЕ 5

Секој може да го сториме на некој начин забавата е што ... тие може да бидат и обоени пликови и со тоа да му дадат позабавна нота. секогаш мислејќи дека пликот треба да биде малку подолг од нашиот подарок за да може да се даде ова завршување.

Се надевам дека ти се допадна и дека го користите од време на време, веќе знаете дека можете да оставите какви било прашања во коментари, а исто така можете да ги лајкувате и објавувате на вашите социјални мрежи. Се гледаме во следниот занает, 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.