Како да направите иглички од животинско потекло

животински палети

Во ова туториал ќе научите да создавате копчиња во форма на животни. Направете ги смешни animales така што вашата плута е многу позабавна и пожива.

Материјали

  • Воздушна сува обоена глина
  • Рамни палки

Чекор по чекор

Куче

Започнува со Cabeza. Создадете бела топка и притиснете ја со игла додека не се залепи. Ако користите глина што не се лепи добро, ставете капка лепак. кучешко лице Со две црни топчиња направете го очи. кучешки очи Создадете уште две црни топки и истегнете ги малку. Ставете ги повисоко од очите за да ги ставите cejas. веѓи за кучиња Истегнете две топчиња малку поголеми од едната страна, на овој начин ќе создадете неколку капки. Израмнете ги и залепете ги таму каде што ги има кучето уши. уши од куче Да се ​​обликува муцка, направете бела топка и израмнете ја малку. Залепете го под очите во центарот на лицето. муцка куче За носот Расукајте малку црна топка и залепете ја на носот што го направивте.

куче со палец

Свиња

Направи го Cabeza на ист начин како што ти објаснив со кучето. лице од свиња став las уши направете неколку капки пократки и исушете ги. Лепете ги на главата со клунот на капката насочен нагоре. свиња уши На очи Тие исто така ќе бидат две црни топки. очи од свиња Направете го муцка исто така, на ист начин како и кај кучето, но за свињата користете шил и со него направете дупки во носот. ограда од муцка

Pollo

Веќе знаете како да го направите тоа Cabeza од претходните животни. пилешка глава На очи направете ги исто така на ист начин. пилешки очи Сега, со две портокалови топки ќе го направите тоа пико. Завртете ги околу едниот крај за да создадете пад со секој од нив. Ставете ги заедно од едната страна и залепете ги на лицето на пилето. Осигурете се дека врвовите на капките се свртени кон надвор. пилешки клун За коса Повторно сторете го истото како со клунот и залепете го со најдобриот дел од капките свртени нагоре. пилешка коса  И така ќе го имате своето палтчиња обликуван како animales.

пиплинс животни 2

миленичиња од животни


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.