Париска декорација за подарок

Презентацијата на подароци е дополнителна точка што треба да ја искористите кога изненадувате некој близок, се ближи денот на loveубовта и пријателството или Денот на вineубените, а со тоа и датумот на правење подвижни подароци кои покажуваат колку ви е важно таа личност, па ние ќе ви понудиме упатства за париска декорација за подарок тоа сигурно ќе ве инспирира и ќе ви овозможи да бидете подготвени.

Материјали: 

 • Обична хартија за завиткување или хартија за цртање
 • Печатена ткаенина со париски мотиви
 • Тијарес
 • Лепак стап
 • Листови весник или книги што не ги користите

Елаборат: 

Чекор 1:

Поставете го подарокот со обична хартија или хартија за цртање.

Чекор 2: 

Исечете еден од париските мотиви од избраната ткаенина

Чекор 3: 

Залепете парче весник или книга што повеќе не ја користите и залепете го парчето ткаенина со парискиот мотив.

Чекор 4: 

Исечете ги вишокот рабови околу ткаенинскиот мотив.

Чекор 5: 

Продолжете да го лепите овој мотив во центарот на подарокот со стапот.

Совети: 

 • Можете да ставите декоративно лепило околу мотивот откако ќе го залепите на подарокот за да создадете рамка
 • Можете да користите ленти од ткаенина за да ги поставите околу работ на подарокот што одговараат на централниот мотив.
 • Можете да изберете друга гроздобер печатена ткаенина и да направите подарок со друга инспирација (Морнари, колонијални, итн.)

Слики: суштества


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.