Кеси за срце за забави

торби за забави за срце

Детски забави тие се полни со боја и забава. Слатките се протагонисти. Затоа, ќе ве научам како да ги направите овие стипендии многу лесен и многу брз за употреба и фрлање во форма на срце.

Ајде да одиме, како и секогаш, да ги видиме потребните материјали и чекор по чекор на овој занает.

Материјали за правење торби за подароци

 • Обоени фолии
 • Тијарес
 • Лепак
 • ЦД
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Чистачи за цевки во боја

Процес за изработка на торби за подароци

Со помош на cd нацртај два круга на различни обоени фолија.

торби за забави за срце

Исечете ги круговите внимателно, така што тие добро се вклопуваат.

торби за забави за срце

Преклопете ги на половина.

торби за забави за срце

Со стапче за лепило обединете ги двата кругаи да го формираат срцето и структурата на торбата за слатки.

торби за забави за срце

Направете две дупки до комплетот со помош на машина за жигосање или слично.

торби за забави за срце

Вметнете чистач на цевки во дупките да се формира рачката со која децата ќе ја грабнат торбата со добрите.

торби за забави за срце

Можете да го декорирате како сакате, Користев форми од пена, како што се starsвезди, срца, цвеќиња ...

торби за забави за срце

И подготвени! завршивме Еве ги чантите за забавите за забави на најмалите. Тие сигурно го сакаат и можеш персонализирајте со името на секое дете или што и да ми текне. И исто така комбинираат бои што најмногу ви се допаѓа или дури и да ги правите во друга боја или хартија со шара.

торби за забави за срце

Се гледаме на следниот занает и ако ја завршите таа работа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.