Пајажина од пајажина за Ноќта на вештерките

Венец

Добро утро на сите. Подготовка на забавата за Ноќта на вештерките? Што сакате е идеја за украс? ... Се повеќе и повеќе е потребно за што украсете ја салата за Ноќта на вештерките и изненадете ги децата кога ќе дојдат во куќите за бонбони, со тоа „Трик или лекување“.

Денес ќе видиме како да направиме А. венец од силиконска пајажина за украсете ја салата во Ноќ на вештерките. Со реален изглед, но истовремено и забавно.

Материјали за правење на венец:

Гарланд-материјали

Материјалите што ќе ни бидат потребни се следниве:

  • Силиконски пиштол со шипки.
  • Нафта.
  • Стаклена плоча.
  • Газа

Процес:

Цртежи на венци

За плочата ќе додадеме неколку капки масло и со газа ќе ја рашириме низ целата позадина. Со пиштолот наполнет со силикон Beginе започнеме да ја правиме пајаковата мрежа, следејќи ја шемата на цртежите. (Јас го објаснив вака, бидејќи силиконот како про transparentирен не изгледаше добро на фотографиите). Прво правиме крст потпирајќи го врвот на плочата така што линијата ќе излезе повеќе исправена и униформа. Потоа доаѓа х. Потоа формираме криви во најцентралниот дел како што се гледа на цртежот и повторуваме со надворешниот дел. Потоа ќе почекаме да се исуши и ќе го повлечеме за да го одделиме од плочата. Кога веќе имаме неколку имаме само придружи се еден со друг: за ова, двајца се ставаат на плочата и се поминува крива и така натаму со следново додека не се спојат сите.

Пајажина-пајажина

Можеме да го обесиме онаму каде што најмногу сакаме, во мојот случај Го поставив на постелнината во ходникотВо тој момент, сигурно децата го гледаат и го сакаат, затоа што иако се чини реално, тоа е многу смешно. Не мислиш?

Се надевам дека ви се допадна, и дека го применивте во пракса, веќе знаете дека можете да го споделите, како иконите на врвот и да коментирате, бидејќи сме задоволни да одговориме на вашите прашања. Се гледаме на следната сама по себе Ноќ на вештерките.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.