4 идеи за украсување на пенкала - Специјално враќање на часот

Во ова упатство ве учам 4 идеи многу лесно, но со убави и привлечни резултати за украсување пенкала и бидете подготвени за враќање на часот. Не започнувајте со материјалот што секој го носи, персонализирајте го вашиот, наместете го и бидете оригинални, започнете ги часовите со сила и креативност.

Материјали

до украсете ги пенкалата ви требаат различни материјали за секоја идеја. Toе ги видиме оние што ги користевме и подолу ќе ви кажам кои се за секој занает.

 • Пурпурин
 • Флексибилно тесто
 • Чистач на цевки
 • Помпони
 • Подвижни очи
 • Силиконски пиштол
 • Papel
 • Монистра

Чекор по чекор

Овие пенкала Тие се многу едноставни и совршени идеи што треба да ги направите со најмалите. Можеби најкомплицирана е таа од Флексибилно тесто, но следејќи го следното видео-упатство дека ќе те оставам следно ќе видиш дека тоа го правиш дури и со затворени очи.

Ние ќе разгледаме што ви треба во секоја од нив декор и чекори да продолжиш за да не заборавиш ништо воопшто.

Топчесто пенкало со монистра

Е ви требаат само монистра дупка доволно широка за полнењето на пенкалото да се вклопи. Што лепило можете да ги користите и двете силиконски ладно како топол силикон. Расклопете го пенкалото, чувајќи го само полнење со мастило, и одете да ги вметнувате зрнцата во неа додека не стигнете до крајот. Запечатете го горниот дел со силикон за да не избегаат мониста.

Пенкало за колачи

Во ова пенкало Е користиме Флексибилно тесто да се обликува а мала торта на самото пенкало. За ова ви треба флексибилна обоена маса кафеава, светло розева и бела боја. Покријте ги пенкалото и капачето со кафеава глина и добро превртете ги за да ги отстраните сите брчки. Направете линија од розово тесто за да создадете малку криви во пенкало и спирала на капачето, а со белата креирајте топчиња за да го завршите украсувањето. Кога глината се суши, можете да го користите пенкалото.

Блескаво пенкало

Во овој случај, ние ќе создадеме елегантен сјајно пенкало. Постојат многу бои за избор, па направете го со сјајот што најмногу ви се допаѓа. Можете да имате цела колекција на пенкала од различни украсени тонови со овој материјал. Едноставно отстранете го полнењето со мастило од пенкалото и истурете го сјајот во пластиката создавајќи a конус од хартија за да не излезе. Потоа повторно ставете го полнежот, поместувајќи го истовремено за да направите јаз помеѓу сјајот. И само во тие неколку чекори ќе ги имате вашите блескави пенкала.

Крзнени пенкала за чудовишта

Ова е онаа што најмногу им се допаѓа на децата. Е треба чистач на цевки, помпони y подвижни очи, и лепило можете да го користите силикон во пиштол. Завртете го чистачот на цевки околу целото пенкало, залепете ја помпоната на крајот од целата и залепете ги движечките очи на неа. Haveе имате смешно влакнесто пенкало со глава и очи. Комбинирајте ги боите што ги сакате и со големината на очите што најмногу ви се допаѓаат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.