Пенкало со сода може за денот на таткото

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова молив да му го дадеш на татко ти во негово време. Тоа е многу лесно и можеме да рециклираме конзерви со сода за да го направиме тоа.

Материјали за правење пенкало за тато

 • Конзерва сода
 • Тијарес
 • Лепак
 • Обоена ева гума
 • Владетел и молив
 • Постојани маркери

Постапка за правење пенкало за тато

 • За почеток добро исчистете ја конзервата на сода и исушете го целосно.
 • Исечете го горниот дел многу внимателно за да не се исечете, ако сте мали, возрасен треба да ви помогне.
 • Измерете ја висината и контурата на конзервата и исечете a лента од гума ева од тие мерки.
 • Поставете ја конзервата со ева гума и со помош на лепак.

 • За да се формира вратоврска Toе ни требаат само две парчиња, како што гледате на фотографијата. Изберете ја бојата што најмногу ви се допаѓа и одговарајте на бојата на кошулата што ќе биде бојата на конзервата.
 • Ја избрав зелената фстаци.
 • Willе го залепам малиот дел на горниот дел од вратоврската и местото вратоврска што го направив со ева гума во сребрена боја.
 • Со постојан маркер ќе направам моделот на вратоврската, со некои спирали.

 • Да се ​​направи кошула јака Toе исечам лента од ева гума поголема од 2 см од ширината на јазолот за врзување и ќе ја преклопам на половина.
 • Cutе исечам триаголник и вратот ќе се формира.
 • Откако ќе завршам, многу внимателно ќе го залепам на врската.

 • Да го завршам моливот ќе го направам копчињата со постојан обележувач на страните на јаката на кошулата.
 • Сега треба да ги ставиме само моливите, пенкалата, боите и сл ...

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна. Ако е така, не заборавајте да го споделите со луѓе за кои тоа може да биде интересно.

Се гледаме на следната идеја. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.