Самовила за заби за да ги задржува млечните заби ноќе

глушец Перез

Овој занает е едноставен и децата што почнаа да ги губат забите ќе го сакаат тоа ... …е го остават овој прекрасен глушец на ноќната маса и кога ќе испадне заб, тие го оставаат под глувчето. Така, Ратонцито Перез, тој ќе знае дека овој заб е за него и ќе го земе со себе оставајќи паричка во замена под глувчето направено од децата.

Секако, може да биде и глушец од хартија или картон дизајниран исклучиво да си игра со нив. Употребата што ќе се даде на овој глушец, сепак, ќе зависи од вас, Но, она што не можеме да го негираме е дека тоа е едноставен занает што децата ќе сакаат да го прават.

Materialsе ви требаат материјали

 • 2 различни бои DINA-4 листови хартија во боја или картон
 • 1 ножици
 • 1 лепак
 • 1 гума за бришење
 • 1 црн маркер

Како да се направи овој занает

Прво ќе мора да направите два круга со иста големина на секоја обоена хартија или картичка. Откако ќе ги завршите, исечете ги. Кога ќе ги исечете, преклопете ги на половина како што гледате на сликата.

Откако ќе ја достигнете оваа точка, на еден од трудовите ќе мора да ги нацртате ушите како што гледате на сликата. Кога ги имате, ќе мора да ги исечете и тие ќе бидат како што гледате на фотографијата. Тогаш ќе мора земете стапче за лепило и платете им така што да бидат на едниот крај на другиот, како што гледате на сликата.

Тогаш ќе мора да ја направите опашката на глувците, само ќе треба да исечете лента од хартијата или картонот што ја сакате и да ја свиткате како полжав.

Откако ќе го имате, ставете малку лепак како што гледате на сликите и залепете го во пределот на задниот дел на глувчето. На крај, нацртајте ги очите и носот.

И ќе го имате подготвено!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.