Перница за мачки

Перница за мачки

За catубители на мачки Како слуга, денес подготвивме многу забавен занает да им направиме. Многу забавна перница што може да послужи како кревет или како држач за затворање, така што тие ќе имаат сигурна слобода.

Исто така, тоа е добар начин да се уверите во тоа не ги гребе вратите за да излезе, заеднички факт кај сите мачки. Исто така, може да биде одлична удобна играчка да можете да играте со него сите видови игри за да ги промовирате неговите моторни вештини.

Материјали

 • 1 чинија.
 • Дебела ткаенина.
 • Креда за шиење.
 • Ножици со заби.
 • Розова, сина и темно сина нишка за везови.
 • Светло сина нишка за шиење.
 • Машина за шиење.
 • Игла.
 • Ориз
 • Вата.
 • Ножици

Proceso

 1. Со плоча ја замрзнуваме мерката и го цртаме лицето на нашата мачка на ткаенината, оставајќи раб за полите. Willе направиме 2 еднакви шаблони.
 2. Од предната страна ние го цртаме лицето на нашата мачка со креда.
 3. Lo ние шиеме со конците за везови избравме
 4. Ние го превртуваме и додаваме А. пар уши.
 5. Овие сечеме со розовите ножици за да му се даде пооригинална форма.
 6. Ние ги шиеме ушите на шаблонот за ткаенина и исто така ги спојуваме двата дела на лицето оставајќи слободен јаз.
 7. Преку тој слободен јаз е местото каде што ќе се свртиме и ќе го наполниме.
 8. Конечно, ќе шиеме со рака тој отвор.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.