Перница на срцата

Перница за срца

На парови Секогаш треба да ги одржувате задоволни со некои други неочекувани детали, да ја покажете вашата loveубов кој било ден од годината, не мора да го чекаме Денот на вineубените, таа комерцијална забава во која продавниците се наредени со профит на нашата наклонетост.

Па, денес те прашувам украсете античка перница. На овој начин ние преуредуваме просторијата и му правиме многу убав и посебен подарок на нашиот партнер.

Материјали

 • Капак на перницата во бело.
 • Црвена чувствува.
 • Хило.
 • Игла.
 • Пинови.

Proceso

 1. Нацртајте ги срцата на почувствуваниот, колку што сакате да ја ставите перницата.
 2. трим Срцата.
 3. Наредете го срца во ракавот и прицврстете ги.
 4. Да шијат срцата до капакот на перницата, само од предната страна.
 5. Конечно, пополнете го капакот.

Повеќе информации - Направете сами: Обновете ги перниците со фулард

Извор - Еменуалидадес


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.