Персонализирана брошка за зглоб

ПРИБИРАЕ БРОШ БРИСТ

Денес ќе видиме како да направите персонализирана спојка за зглоб, со нашето име, бојата на косата и облеката што ја сакаме.

Во зависност од тоа како го карактеризирате, тоа може да биде од една или друга професија, во овој случај е така медицинска сестра во операционата салаАјде да одиме чекор по чекор.

Материјали:

За да ја направиме нашата кукла, ќе ни требаат следниве материјали:

 • Обоен филц: розова за месото и зелена за костумот.
 • Опашка на глувчето: во нашиот случај е зелено.
 • Игла и конец: зелена, бела, темна и светло розова.
 • Брош.
 • Тијарес.
 • Две сметки.

Процес:

процес на кукла 1Ние ќе ги подготвиме формите за куклата: еден во форма на круг за лице и два во форма на триаголник за костум. Половина круг за џебот каде што ќе стои везеното име, во мојот случај го имам зашиено со бел конец. И форма на полумесечина во жолто за коса.

процес на кукла 2

Ние го правиме лицето: ги шиеме очите и устата на начин што најмногу ни се допаѓа: Имам поставено два конци со зелена нишка за очите и со темно розова нишка и два конци за устата.

процес на кукла 3

Ние го собираме телото на куклата: со опашката на глувчето правиме јазол на крајот и исечеме парче за раката (ќе направиме два) и исто за нозете, но поголемо и воведуваме мушка што ќе служи како чевел. Ние ги ставаме екстремитетите помеѓу двата дела на фустанот и прицврстуваме сè со неколку конци.

процес на кукла 4Ние ги додаваме лицето и косата на телото држејќи сè со неколку конци. мора да биде добро прицврстен за да не излегува од телото.

процес на кукла 5Конечно имаме само шијте го затворачот на грбот. Ние ќе го сториме тоа со шиење неколку конци низ дупките на брошот. Можеме да поставиме и сигурносен игла ако го немаме овој затворач.

Се надевам дека тоа ќе ве инспирира, вие веќе знаете дека за да ги прилагодите куклите, треба само да го промените името, бојата на косата и оделото и веќе имате друга тотално друга кукла.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.