Персонализирано име со ева гума за просторијата

Име со ева гума

El име на децата многу е вообичаено да го поставите во вашата соба, или на нејзината врата, како украс. Ова име порано беше изработено од вкрстен бод, но сега се прават многу повеќе занаети модерен како на пример, на мала табла со гел-боја.

Сепак, денес ве учиме да го правите името на вашиот син, во мојот случај тоа на мојот внук, со гома ева. Многу флексибилен и многу корисен материјал. Се надевам дека Ви се допаѓа.

Материјали и алатки

Име со ева гума

 • Молив и гума за бришење.
 • Ева гума од различни бои.
 • Ножици
 • Бело фолио.
 • Четка
 • Пластична чаша.
 • Бел лепак или специјален лепак за ева гума.

изработка

Име со ева гума

Прво, ќе спроведеме а скица на хартија со името на момчето или девојчето. За ова, ќе повлечеме двојна линија за да направиме еден вид засенчување со друга боја на ева гума.

Прво ќе го пресечеме најоддалечениот пакет, ќе го пренесеме на парче ева гума (жолта) и ќе го исечеме. Ова не треба да има отвор меѓу буквите, ниту јаз во нив.

Потоа ќе сечеме на втора линија од подлабоко, но без одвојување на буквите. Willе провериме дали исечокот се совпаѓа со скицата од гума ева, ќе ја пренесеме на друг дел од гума ева со различна боја (тегет) и ќе ја исечеме.

Подоцна ќе ги преклопиме и двете скици ева гума од различни бои со името на детето, осигурувајќи се да ги направите соодветните дупки во буквите за да ја видите позадината на другата боја. Конечно, ќе лепиме со лепак или специјален лепак за ева гума.

Повеќе информации - Името на вашето бебе користејќи ја техниката Квилинг


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.