Персонализирајте свеќа со лента за миење садови

свеќа 1

Продолжуваме со модата на Washi касета! И тоа е толку разноврсен материјал што добро оди со скоро секој предмет.

Во оваа прилика, среќниот предмет за А. прилагодувањето е свеќа; тоа, со геометриски и светлосен дизајн, сега ќе се истакне каде и да го поставите.

материјал

  1. Обоена лента за перење. 
  2. Свеќа. 
  3. Ножици 
  4. Гарнитури за секини.

Proceso

vela

Ние ќе ги избереме елементите што сакаме да ги има нашиот едро, а потоа ќе го дефинираме дизајнот што ќе го носи. Во овој случај, едноставен и геометриски дизајн со впечатливи и контрастни бои.

свеќа 2

Ние ги ставаме трите ленти за миење преку и едни до други. Ние ја пресекуваме вишокот лента за миење и како заклучок, ставаме линија на украси за путер на еден сантиметар од горниот дел на свеќата.

До следната самодоверба!

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.