Пиратски шпионски стакло со картонски ролни за тоалетна хартија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како направи шпион стакло за да игра пирати било каде. Тоа е многу едноставен занает со кој исто така ќе ги рециклираме картоните од ролните од тоалетна хартија.

Дали сакате да видите како можете да го направите овој занает?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот пиратски шпион стакло

 • Две картонски ролни за тоалетна хартија.
 • Обоени маркери (или друг вид боја) или креп хартија за да ги завиткате картоните.
 • Лепак

Рацете на занает

Чекор по чекор можете да видите во следното видео:

 1. Првото нешто што ќе го направиме е да го отстраниме лепилото или хартијата што може да остане на картоните. Откако ќе се стори тоа, ќе го направиме насликајте го секој картон поединечно или обложете ги со хартија што го избравме. Исто така, имаме опција да ги оставиме картичките видени, но резултатот нема да биде толку привлечен.
 2. Откако картоните ќе се исушат и добро обоени, ќе го направиме тоа ставете лепак на едниот од нив и ние ќе го ставиме внатре во другиот со малку свиткување а потоа добро ќе се затегнеме така што е добро залепено едни на други.
 3. Со црн маркер ќе направиме сега додадете некои детали, како и во делот на шпионката и во текот на целиот шпион стакло, на следната слика имате пример како можеме да ја направиме оваа декорација, но можете да ја направите онаа што ви се допаѓа најмногу. Само оставете ја фантазијата да дивее. Транспарентна хартија може да се вгради во најоддалечениот дел од нашиот шпион стакло како чаша.

И подготвено! Време е да започнете да пронаоѓате богатства за да се скриете на пусти острови и да се качите на други бродови.

Исто така, ви препорачуваме да го направите овој занает, совршен за играње интернат: Брод што плови со плута и ева гума

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.