Пират со ролна тоалетна хартија

Здраво на сите! Во денешниот занает ви носиме нов начин за рециклирање на картонски ролни од хартија хигиенски да се направи кукла за играње. Ајде да видиме како направи пират. 

Дали сакате да знаете како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме пиратски

 • Еден картон од ролна тоалетна хартија.
 • Обоени маркери. Еден мора да биде црн или темно кафеав. Остатокот може да биде од боите што ги сакаме.
 • Црн картон или ева гума.
 • Око на занаети
 • Молив.
 • Ножици
 • Лепак за картон.

Рацете на занает

 1. Првото нешто што ќе направиме е нацртајте со молив што ќе биде лицето на нашиот пират, а што тело. Главната работа е да ги обележите различните делови, не треба да цртаме детали во моментот.
 2. Откако ќе ги разделиме деловите на пиратот, ќе започнеме нацртај ги со маркери. Partе го насликаме делот од нозете во една боја, а што би било торзото во друга. Blackе додадеме со црн маркер некои детали како што се ремен или што и да ми падне на ум.

 1. Во лице ќе нацртајте насмевка и лепенка за очи. Theе го направиме другото око со удирање на едното око занаетчиство. Addе додадеме неколку точки на образите како кратка брада.
 2. Да завршиме ќе исечете капа од градежната хартија во темна боја и ќе го залепиме на предниот дел од нашиот пират. Можеме да додадеме друга капа во задниот дел и да ги залепиме на врвот за да изгледаат како едно парче.

И подготвени! Веќе го завршивме нашиот пират и подготвени да живееме многу авантури. Можеме да направиме колеги корсари или дури и брод како овој: Брод што плови со плута и ева гума

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.