Пирографирајте кутија со посакуваниот цртеж

lann

Пред неколку дена ви покажавме упатство во кое зборувавме за пирографија и исто така ви ја покажав мојата прва работа со оваа техника. Па, бидејќи многу ми се допадна пирографијата, еве ти втора рата со А. упатство за правење гравури со цртежи што можете да добиете од Интернет.

Во ова Направете сами, ќе научиме да снимаме кутија да украсуваат или да складираат предмети со пирографија. Ако сте добри во цртање, можете да го направите ова самостојно, и ако не, секогаш можете да го трасите цртежот.

Материјали

  1. на дрвена кутија.
  2. Un пирографија и различни совети во зависност од цртежот што ќе го направиме.
  3. Un Молив и а goma на бришење.

Proceso

lann1

Како што веќе споменав, можете да направите слободен цртеж, и ако не сте добри изготвувачи, Секогаш можете да изберете да ја преземате сликата од Интернет и да ја пратите. Бидејќи сум нов по предмет на пирографија, се одлучив за цртеж без олеснување на штитот на Ланистер од „Игра на тронови“.

Овој вид цртеж изгледа многу добро, бидејќи тие многу се истакнуваат и се лесни за правење, но, ако се осмелите со нешто потешко, можете да барате цртежи со сенки и градиенти.

lann2

Откако ќе ја испечатиме сликата, ќе ја исечеме и Willе ја следиме формата со молив на кутијата. 

lann3

Откако ќе се проследи, Со финиот врв на пирографијата, ќе ја оцртаме целата контура. Имајте на ум дека овој процес не може да се направи многу бавно, бидејќи би бил премногу обележан и, нашата намера, е едноставно да го истакнеме. Потоа, со гумата ќе ги избришеме сите вишок траги од молив од цртежот.

Со клештите ќе го смениме врвот на пирографијата за други. Овој пат, ќе користиме рамен врв за да ја обоиме внатрешноста на цртежот. Со големо внимание, ќе ја поминеме внатрешноста на целиот цртеж, оставајќи што е можно порамномерна текстура. Како што можете да видите на фотографијата, имам многу што да подобрам, но и покрај тоа, јас бев многу задоволен од резултатот.

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.