Како да направите писмо на Три крала за деца

Годината завршува и наскоро пристигнуваат тројцата мудреци. Ако сакате да научите како да направите А. супер оригинално писмо Да ги прашам Кралевите за вашите омилени подароци, ќе ви го покажам на овој пост.

Материјали за изработка на буквата на магиите

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари
 • Украсени пликови
 • Налепници и монистра
 • Подвижни очи
 • Постојани маркери
 • Руменило и памук
 • Шаблон (можете да го преземете ОВДЕ)

Постапка за подготовка на писмото на магиите

 • За почеток исечете ги сите парчиња кои ќе го обучуваат кралот волшебник. Можете да го направите со помош на шаблонот што ви го оставам.
 • Продолжете да формирате ла казеза, прво залепете ги ушите на страните на лицето.
 • И потоа ставете ја косата и мустаќите. Потоа брадата.

 • Сега, залепете две движечки очи на лицето на Кралот.

 • Со парична казна маркер го направи трепки и нос.
 • Ставете малку руменило на образите со сенка.
 • Усните тие се мало срце направено од ева гума.
 • Форма круната и ставете го на главата на нашиот Мелкиор.

 • Круната можете да ја украсите со искри налепници или бисери.

 • Сега ќе направам фустанот на кралот.
 • Залепете ги двете вкрстени гумени ленти како што гледате на сликата.
 • Сега залепете ја главата на горниот дел од костумот.

 • За украсување на туниката на Мелхиор, ќе користам мали starsвезди.
 • Одам да украсам плик со етикета и златна starвезда каде што ќе го ставам писмото со моите подароци.
 • Со црн постојан маркер ќе напиши го името на Кралот.

 • И воила, веќе го имате вашето писмо подготвено за магиите да ги исполнат сите ваши желби.
 • Можеш ли сите 3 модели што ги гледате на сликата, затоа што ги имате сите парчиња во образецот за преземање.

И досега идејата за денес, се надевам дека ви се допадна и ако го направите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.