Сапун сапун за рециклирање пластични лименки

Сад за сапуница

Во занает за точење сапун, го користевме диспензерот, денес ќе го искористиме пластичното шише за да направиме плех за сапуница, можеме да го користиме како сад за сапуница или како послужавник. Willе видите дека тоа е многу едноставен занает за правење, иако мора да користите оган така претпазливо.

Дали сакате да видите како го правиме тоа?

Материјали што ќе ни бидат потребни

материјали за послужавник за сапуница

 • Сад за пластика
 • Ножици и / или секач
 • Полесни
 • Спреј боја (опционално) Јас нема да ја користам на пример.

Рацете на занает

 1. Ние го исечеме пластичното тенџере на половина, Ако одбравте многу голем, држете го дното на бродот и околу 10 см повеќе или помалку.

Послужавник за сапуница чекор 1

 1. Ние го исекуваме работ, правејќи како четири ливчиња. Тоа е важно однесете го засекот до границата со задникот од пластичното шише, така што подоцна кога ќе се запали е добро.

Послужавник за сапуница чекор 2

 1. Откако ќе се исечеме, земаме запалка и, многу внимателно, се приближуваме до топлината низ централниот дел во внатрешноста на ливчињата дека сме исекле. Мораме да видиме како се брчки пластиката, во тој момент ќе го поместиме пламенот од едната на другата страна додека не се извитка ливчето. Ако е преклопена навнатре, загрејте ја пластиката и свиткајте ја принудувајќи ја нанадвор. Processе го повториме овој процес со сите ливчиња.

Послужавник за сапуница чекор 3

 1. Откако ќе завршат ливчињата, ние брзо ќе го поминеме работ со пламенот за да ги елиминираме сите бруси секач или ножици. И, конечно, ќе го поминеме пламенот низ задникот на послужавникот. Темелно измијте го плехот од можна саѓи.

Послужавник за сапуница чекор 4

Опција која е многу кул, иако конечно не го сторив тоа, е насликајте го плехот со спреј во боја. Ако идејата е да го користите како сад за сапуница, препорачувам да го насликате само однадвор, така што пластиката е во контакт со вода и сапун, бидејќи е попрактична.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.