Украсени повеќенаменски тегли

Многу пати, се случува кога ќе завршат со конзумирање на она што го внесуваат внатре, да не знаеме што да правиме со стаклени шишиња. Спротивно на тоа, понекогаш купуваме колачиња или слатки, а не знаеме каде да ги чуваме, бидејќи немаме соодветен простор. Затоа, денес ќе ги решиме двата проблеми, украсување стаклени тегли, да се користи за повеќе намени.

Прво на сите, ние мора да го исплакнеме шишето совршено, користејќи вода и детергент. Ако на шишето има етикети прикачени со многу лепак, тогаш ќе мора да го потопиме во тенџере со вода и да зовриеме додека не се олабави.

Откако стаклена тегла исушени, а потоа ќе поминеме памук натопен во алкохол преку површината, за да се осигураме дека нема траги од нечистотија. И по овој чекор ... површината е подготвена за работа!

La декор Може да биде на илјадници различни начини, но денес ќе ја видиме исклучиво, опцијата за наслика тегла. Ако сакате да направите одредена слика, односно ако знаете причина за цртежот, едноставно ќе треба да го пренесете дизајнот на картон, да го прободете и, потоа, да го користите подоцна како калап.

Работата мора да се спроведе со стаклени бои и се состои од поддршка на калапот на површината, прилагодување со лента за маскирање и давање мали потези пополнувајќи го просторот што го нуди шишето. Комбинацијата на бои е бесплатна и лична.

Овие контејнери може да се користат за чување на колачиња, бонбони, суво овошје и што било друго што ќе помислите. Тоа е дури и убав и ефтин подарок.

Повеќе информации - Како да направите свои вазни

Извор - Таринга


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.