Приврзок за срце со срце за давање на Денот на вineубените

Во ова упатство ви покажувам чекор по чекор до направи срцев приврзок за клучеви идеален да дадат на Денот на вineубените o  Денот на вљубените.

Можете да ја ставите саканата боја и името за да ја направите тотално персонализирана. Може да се користи како приврзок за клучеви или да се става во торбата за украсување.

Материјали:

 • Картон (во мојот случај користев притиснат сив картон, бидејќи мора да биде отпорен).
 • Украсена хартија (Ако користите хартија, црвените тонови ќе бидат посоодветни за овие датуми).
 • Carabiner (Вие исто така може повторно да користите друг приврзок за клучеви што повеќе не работи за вас).
 • Лепак
 • Алкил.
 • Четка
 • Голем удар (Може да се исече со секач ако оваа алатка не е достапна).
 • Дупка или брош.
 • Исечете казна или удар.
 • Постојан маркер.
 • Лима
 • Мастило
 • Клешти.

Чекор по чекор:

 • Залепете ја украсената хартија од двете страни на картонот и оставете го да се исуши.
 • Со срцето умира и големиот удар извлечете ја посакуваната форма (Овој чекор може да се замени со цртање срце и со машина за внимателно отсекување на закривени форми).

 • Поминете датотека околу контурата да се отстранат брусите или остатоците од хартијата.
 • Мастило на работ на срцето, за да му дадеме попрофесионална завршница.

 • Време е да ја ставите вашата калиграфија на тест. Напишете го името со убав ракопис на примателот. Направете го тоа со трајно пенкало.
 • Дајте му два слоја лак или алкил На двете страни. Нека се исуши помеѓу палта.

 • Направете дупка и ставете ја дупчицата па вие сте позаштитени.
 • Вметнете го ланецот карабини со помош на клештите.

И ова е резултатот: убава целосно персонализирана приврзок за клучеви.

Иако ако сакате, може да го ставите и во вреќата за да украсите.

Се надевам дека ви се допадна и дека го применивте во пракса, можете да поставите какво било прашање преку која било од моите социјални мрежи, со задоволство ќе ви одговорам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.