Четкајте или четкајте со мустаќи да дадете како подарок за денот на таткото

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова четка или четка со мустаќи да подари на денот на таткото. Многу е лесно да се направи и можете да го претворите во магнет или украс за кутија или илјада други идеи.

Материјали за правење четка за мустаќи

 • Четка за боја или квадратна четка
 • Тијарес
 • Лепак
 • Владетел и молив
 • Обоена ева гума
 • Постојани маркери
 • Подвижни очи
 • Срцев удар
 • Изолациона лента

Постапка за правење четка за мустаќи

 • За да започнете ви треба четка или квадратна четка тоа е доволно широко за да може подоцна да се формира лицето на ликот.
 • Измерете ја ширината и висината од металниот дел и исечете лента од ева гума во боја на кожа.
 • Залепете го околу четката.
 • Поставата со електрична лента делот веднаш под лицето.

 • Сега со панделка ќе ја формирам вратоврската, Toе се поделам на два дела: јазолот и неговото тело.
 • Прво ќе го лепам долгиот дел на врвот на електричната лента, а потоа ќе го залепам јазолот.

 • Сега ќе одам формирање на лицето.
 • Прво, ќе одам да го поставам две движечки очи и трепки.
 • После тоа, ќе направам носот
 • На крај, ќе нацртам големи мустаќи така што нашата четка е многу елегантна.

 • Со црвен маркер ќе направам неколку мали точки на образите.
 • Со машината за дупчење срца vMakeе направам две црвени и ќе ги поставам на дното на четката.

И веќе го имаме нашиот подарок за Денот на таткото. Сигурно ќе го сакате тоа и ќе ја украсите вашата работна маса или ќе ставите магнет за метална табла, фрижидер итн.

Се надевам дека ви се допадна оваа идеја и ако е така, не заборавајте да ја споделите со вашите пријатели.

Се гледаме на следниот занает. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.