Подароци за Денот на вineубените и за пријателството. Украс за еднорог

Денот на loveубовта и пријателството Многу е близу и секогаш сакаме да имаме посебен детал со некој што многу го сакаме. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. другар со еднорог тоа сигурно ќе ја полуди вашата убов, пријател или пријател ако тие се aубители на овие суштества.

Материјали за правење еднорог на в Valentубените

 • Обоена хартија или картон
 • Ева гума
 • Лепак
 • Тијарес
 • Преклопна маса или владетел и удар
 • Стриже или владетел и секач
 • Постојани маркери
 • Ева гумени удари
 • Cица или конец

Постапка за правење еднорог на в Valentубените

 • За почеток ви требаат обоени чаршафи и табела за обележување. Ако го немате, можете да го замените со шило и правило.
 • Со помош на смолкнување или линијар и облога на секачот 2 ленти од 5 x 29 см.
 • Направете набори на половина инч или околу XNUMX см.

 • Направете го истото за целата лента и кога ќе завршите, одете преклопувајќи се во форма на хармоника.
 • Кога ќе го сторите истото на двете ленти, ставете точка на лепак на едниот крај и спојте ги.

 • Затворете ги двете парчиња за да формирате кружна форма и притиснете надолу за да формирате еден вид цвет.
 • Залепете круг или парче ева гума во центарот за да спречите да се отвори.
 • За да се формира еднорог главата исече а Круг со дијаметар од 6 см со бела гума ева.

 • Потребни ви се сите овие парчиња за да ја направите главата на еднорогот: уши, цвеќиња, глава и рог.
 • Со сребрен маркер, направете ги деталите на ушите и лепете ги на главата.

 • Сега е ред на рогот, а потоа тој ги става цвеќињата од гума ева на челото.
 • Ставете точка во центарот на секој цвет со сребрен маркер.
 • Потоа нацртај треснати очи и ноздри.

 • Откако ќе заврши еднорогот, залепете го на врвот на розетата од хартија.
 • И потоа стави некои срца изработени од црвена гума ева.

 • Можете да поставите онолку колку што сакате.
 • За да може да го закачам на врата или каде било лепи парче жица на грбот и на врвот круг од ева гума.

 • Го завршивте подарокот за Денот на вineубените. Беше одлично и сигурно ќе ги изненадите пријателите и луѓето што ги сакате.

И, ако сакате еднорози, ќе ви ја оставам оваа друга работа. КЛИКНЕТЕ НА ФОТОГРАФИИТЕ. Се гледаме многу скоро. Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.