Подароци на вineубените

Подароци на вineубените

Ако сакате рециклирање, ги имате овие шармантни занаети за овој посебен ден на в Valentубените. Со неколку стаклени тегли и стаклено шише ги баравме најдобрите додатоци за да ги украсиме со оригиналност. Со неколку едноставни крошни, некои црвени картони во форма на срце и со малку гума ева ќе ги направиме овие мали детали. Црвено-белата нишка е модерна за многу занаети и за овој подарок за в Valentубените изгледа одлично.

Материјалите што ги користев се:

 • Стаклени тегли со убави форми
 • Мало про clearирно стаклено шише со метално капаче
 • Мала тркалезна чипка или, ако не успееме во тоа, голема чипка што ќе ја исечеме
 • Навој или кабел со две мешани бои: црвена и бела боја
 • Мало парче црвена гума од ева
 • Мало парче гума од обичка ева
 • Топол силикон и нејзиниот пиштол
 • Молив
 • Тијарес
 • Бонбони или чоколади за да го наполните шишето

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

На црвен картон ние цртаме две големи срца, пропорционално на големината на стаклената тегла. Needе треба да биде доволно голем за да го собере срцето пред теглата. Ние ги отсекуваме срцата.

Подароци на вineубените

Втор чекор:

Ги земаме крошните и ги лепиме со силикон на предниот дел од стаклената тегла, ако можеме, ќе поставиме две ако дозволи простор, во спротивно ќе залепиме само еден.

Подароци на вineубените

Трет чекор:

Залепивме црвено срце среде долињата. Прво ќе нанесеме врел силикон на срцето, а потоа ќе го залепиме на врв на тантелата.

Четврти чекор:

Ги опкружуваме mидарите со црвено-белата нишка. Doе направиме околу 4 или 5 круга околу него и во централниот дел. Thinе го затвориме тенкиот кабел во задниот дел со јазол.

Петти чекор:

Во друга тегла што ја одбравме во форма на шише, ќе направиме други детали. На мало парче гума од обичка ева ќе направиме мало срце да може да го залепи на горниот дел од шишето. Makeе направиме друго срце малку поголемо од претходниот во парче црвена гума ева. Ние ќе ги исечеме и лепиме заедно и ќе ги подигнеме (не лежи) на капакот на шишето.

 

Чекор шест:

На работ на капакот ние ќе го залепиме истиот тенок кабел со помош на силикон. Willе го сториме тоа малку по малку, полека истурајќи го силиконот, бидејќи брзо се суши. Со завршени детали можеме да го наполниме шишето со желе грав или чоколади и затвори со нашата убава обвивка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Elvira dijo

  Молааааа ти благодарам Али

  1.    Алиша томеро dijo

   Благодарам огромен бакнеж!