Држач за мобилен телефон направен со картонски ролни

Мобилен телефон тоа е предмет што е присутен во нашите животи практично на секој час од денот. Многу пати не знаеме каде сме го оставиле или паѓа на земја. Во овој пост ќе ве научам како да направите многу оригинална поддршка да го поставите вашиот мобилен телефон и дека тој е секогаш добро заштитен. Покрај тоа, служи како звучник за слушање музика.

Материјали за правење на држач за мобилен телефон

 • Ролна од картонска кутија за хартија
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Молив
 • Секач
 • Обоена ева гума
 • Палечи
 • Drвездени вежби

Постапка за поддршка на мобилен телефон

 • За да започнете, потребен ви е А. кујнска ролна картонска цевкабидејќи е подолг од оние направени од тоалетна хартија.
 • Измерете со линијар 14 см и направете ознака. Исечете го со ножиците.
 • Сега, со секач или ножици и владетел и нешто за обележување (во мојот случај бурин) исечено ленти од ева гума долга 14 см ширина 2 см.
 • Мора да исечете по една за секоја боја на виножитото, односно седум ленти.

 • Откако ќе ги имате 7-те ленти ева гума, внимателно залепете ги околу цевката.
 • Со првата лента нема да имате проблеми, но со втората треба да бидете внимателни.

 • Измерете ја ширината и дебелината на мобилниот и со правило и молив направете правоаголник каде што ќе се вклопи мобилниот.
 • Исечете многу внимателно и проверете дали мобилниот се вклопува во дупката.

 • Ставете ја портокаловата лента и направете неколку мали исечоци за да можете да ги залепите внатре.
 • Потоа продолжете со поставување виножито бои по редослед (жолта, зелена, светло сина, темно сина и виолетова).
 • Треба да ја почитувате празнината каде што оди мобилниот, лепејќи ги другите ленти на работ.

 • Откако ќе се залепат сите ленти, земете малку палети што ќе бидат нозете за да се одржи нашата поддршка.
 • Ставете два на едниот крај и два на спротивниот крај, тие треба да бидат малку наклонети така што потпората не се превртува.
 • Вметнете го мобилниот внатре за да проверите дали сè е во ред.

 • За да го завршам украсувањето на оваа поддршка ќе ја искористам ева starsвезди со сребрен сјај Јас завршив со моите вежби.

И воила, ние направивме и се подготвивме да ги пласираме нашите мобилен телефон оваа заграда на виножитото толку оригинално. Се надевам дека ти се допадна.

И, ако сакате да направите други додатоци за мобилни телефони, ви го оставам овој кавајски капак. КЛИКНЕТЕ НА СЛИКАТА за пристап до содржината. Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.