Како да направите подлога за глувче со ева гума

подлога

Во ова туториал Youе ве научам како да креирате Подлога за глувче со гома ева. Тоа е многу лесно за правење и имате многу можности да го дизајнирате според вашиот стил и вашите вкусови.

Материјали

Да го сториме тоа Подлога за глувче ќе ви треба следново материјали:

 • Гумена пена: Избрав зелена и жолта. Yellowолтата е нормална гума од ева, но зелената е умре сече, и му дава многу убав ефект на мат.

гумена ева гума

 • Лист
 • Тијарес
 • Силиконски пиштол или лепило за инстант средства
 • Умира

 Чекор по чекор

За да започнете да го правите тоа подлога земи го гома ева сакате за основата. Во мојот случај тоа е гума со ева гума. Мора да го пресечете во големина А4, за да можете да користите лист хартија за да ги обележите мерењата и со тоа да ја исечете ева гумата.

отсечени

со ножици заокружете ги аглите.

агли

Сега земете ева гума од друга боја и пресечете ја онака како што сакате, земајќи предвид дека ова ќе биде база каде што ќе го преместите глувчето. Треба да биде малку помала од сликата подолу за да може да се прикаже. Ако ви е полесно, можете да го нацртате или испечатите обликот на парче хартија, да го исечете и да го користите како растенија.

исечена основа

Да ви дадам повеќе детали, со А. умре кружни прават дупки во аглите.

дупки

Кога го имате по ваш вкус залепете го врз основа на основата што ја исековте на почетокот.

основи на лепило

За да го декорирате можете да направите А. цвет. Willе ви покажам многу лесен начин да го креирате. Со машина за матрица, исечете 5 кругови од бојата што ја сакате ливчињата и уште еден круг од бојата на центарот на цветот.

ливчиња

Со ливчињата формирајте круг и лепете го кругот со различна боја во центарот.

цвет

Малите цвеќиња можете да ги направите и со овој облик и помал кружен за центарот. Тие изгледаат одлично ако ставите неколку во еден агол на мат.

мали цвеќиња

Бидејќи постојат многу форми на умирања, имате илјадници опции за да го украсите.

hojas

И ќе завршиш со твоето подлога, подготвен за употреба.

Подлога за глувче

Ако ти се допадна ова туториал, можеби сте заинтересирани и за тепих за бувови што научив да го правам одамна. Можете да го видите влегувањето чекор по чекор ТУКА.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.