Костер направен со плочки

плочки_костери3

Сигурно имате дома остатоци од плочки дека ви останало од бањата или кујната и дека, иако се бескорисни, не ги фрлајте затоа што жалите за нив. И што ако им дадеме нова алатка и со тоа престанеме да зафаќаме простор и да бидеме бескорисни?

Еве ви покажуваме како повторно да ги користите плочките и да ги претворите во фантастични подморници што ќе и даде допир на оригиналност на нашата трпеза кога имаме гости.

Материјали

  1. Плочки
  2. Лепак
  3. Силикон против гребење.

Proceso

плочки_костери

Како што можете да видите на фотографиите, избравме една изолационен силикон направен од половина топка да можат да ги користат како против-гребење на подморници. Единственото нешто што ќе треба да го направиме за овој занает е да ги исечеме половина топчиња и да закачиме четири од нив на секоја плочка до нозете и ќе ги подготвиме подморници. 

плочки_костери2 До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.