Покана за туш за бебиња или крштевање на момчиња

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова покана за шише за бебиња толку убаво да се слави забава на бебе туш или крштевањедај го на гостите. Многу е лесно да се направи и ви требаат многу малку материјали.

Материјали за да го направите бебешкото туш или покана за крштевање

 • Картон во боја
 • Украсени или книги за бележење
 • Тијарес
 • Лепак
 • Чувствувани пенкала
 • 3Д налепници
 • Алатка за заокружување на аголот
 • Срцев удар

Постапка за подготовка на бебешки туш или покана за крштевање

 • За почеток ви треба квадрат украсена хартија, моите мерки 14 х 14 см.
 • Преклопете го на половина и ќе имате правоаголник од 7 x 14.
 • Заокружете ги долните агли со оваа алатка или слична или со ножици.

 • Изберете друго парче украсена хартија што ви се допаѓа и комбинирајте го со претходното.
 • Исечете лента од 7 х 3 см.
 • Заокружете ги сите агли.
 • Ставете парче градежна хартија во боја на месо под правоаголникот.

 • Со цртеж со молив брадавицата на шишето за да можете да го исечете подоцна.
 • Ние веќе го имаме Делови 3 кои го сочинуваат шишето.
 • Одете на овие парчиња: прво, брадавицата; тогаш правоаголникот.

 • Исечете парче бело и заокружете ги аглите.
 • Залепете го на дното на шишето.
 • За украсување ќе користам 3Д налепници, но ако немате, можете да ги замените со некого.
 • Goingе го залепам на белиот дел.
 • Со портокалов маркер ќе одам преку работ на шишето.

 • За да го завршам украсот на поканата, ќе ставам срце што го направив во црвена металик хартија со дупчење.

Подготвени, веќе ја завршивте оваа покана за забава на бебешки туш или крштевање, сигурно вашите гости ќе ја сакаат.

Внатре можете да ставите порака или да ја персонализирате со името на детето кое ја прави забавата. Beе биде успех !!!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.