Поларна мечка со ролна тоалетна хартија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да се направи оваа поларна мечка на едноставен начин со картонска ролна тоалетна хартија. Тоа е лесен начин да ги рециклирате ролните од тоалетна хартија и да се забавувате попладне.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата поларна мечка

 • Ролна од картон за тоалетна хартија
 • Акции на бела карта или дебел лист хартија
 • Црн маркер
 • Лепак
 • Тијарес
 • Занаети очи. Ако немате занаетчиски очи, можете да направите очи со круг од бел картон и да ја насликате зеницата со црн маркер.

Рацете на занает

 1. Ние можеме да ја завиткаме картонската ролна со хартија или да ја оставиме како да е од оние што немаат каков било вид на букви.
 2. Ние цртаме шест овали на бел картон или фолија, две големи димензии за стапалата, две малку помали димензии за рацете и на крај две помали за ушите на мечката.
 3. Одиме направи стапала и рацеЗа да го направите ова, ние ќе нацртаме голема точка на овалите што ќе ги направи дланките и четири погоре за да ги направиме прстите на шепите.
 4. Theе ги залепиме нозете на телото на ролна тоалетна хартија и ушите на врвот од него, но внатре. Нозете мора да се залепат за да не ви застанат долните кога ставате исправена тоалетна хартија.

 1. исто така, ќе ги залепиме очите на занаети веднаш под ушите.
 2. Во вишокот простор помеѓу очите и шепите, ние ќе нацртајте црн правоаголник што ќе служи како нос и уста. Може да додадете и други детали како розови образи, шал со парче волна или лак.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.