Како да направите полжав за држач за белешки со Фимо

полжав носител на белешки

Во ова туториал Јас ќе ве научам како да направите смешно полжав носител на белешки со Фимо o полимерна глина. Стилот е совршен за детска соба или за да додадете смешен допир на секоја работна маса.

Материјали

Да се ​​создаде полжав носител на белешки ќе треба Фимо или каков било вид на полимерна глина. Боите ги оставам по ваш избор.

Исто така, да му ја даде функцијата на носител на белешки Треба да користите веќе дизајниран клип, што можете да го најдете во занаетчиските продавници и книжарниците.

Чекор по чекор

Започнува со телото.

 1. Создадете топка
 2. Завртете ја топката од едната страна додека не се протега и не формира пад.
 3. Поставете ја капката и подигнете го делот од клунот нагоре.

тело на полжав

 1. Со алатка можете да ги направите брановите на основата со притискање надолу.

база на полжав

 1. Стиснете го предниот дел со еден прст и турнете го малку.
 2. По притискање, ќе се формира мал јаз.

тело

 1. Создадете топка од друга боја.
 2. Истегнете го за да креирате линија.
 3. Скрши го.
 4. Означете линии со нож.

линии на полжави

 1. Залепете го на телото.

ставете тело

Следете за школка.

 1. Создадете топка.
 2. Истегнете го додека не создадете прилично долга линија.
 3. Скрши го.
 4. Засукајте го за да ја создадете лушпата од полжавот и лепете го на телото.

школка од полжав

Ставете ја главата и сите нејзини делови на неа.

 1. Создадете топка.
 2. Залепете го на вратот.

Cabeza

 1. Создадете две топки.
 2. Истегнете ги малку.
 3. Залепете ги на главата.

рогови

 1. Создадете две бели топчиња.
 2. Здроби ги.
 3. Залепете ги на лицето.

полжави очи

 1. На ист начин, со црна боја, удрете ги учениците.

Ученици

 1. И со помали бели, ставете го сјајот во очите.

светкави очи

 1. Со закривена алатка, притиснете го лицето за да ја направите устата. Ако ја немате оваа алатка, можете да пресечете сламка на половина по должина, таа ќе остави иста форма.
 2. Извадете ја алатката и ќе имате насмевка.

уста

 1. Со шило направете го носот. Стиснете и создадете две точки.

носот

Треба само да го ставите клипот за држач за белешки и ќе го подготвите вашиот полжав.

каракол


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.