Помпон чудовиште

Здраво на сите! Во овој занает ќе го направиме ова помпон чудовиште толку многу забавно. Многу е едноставно да се направи, може да се направи со деца да се создадат различни чудовишта со различни изрази, бои, големини ...

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашето помпезно чудовиште

 • Двобојна волна, можете да ги додадете сите бои што сакате да ги направите телото на чудовиштето.
 • Црна ева гума или која било боја што ја сакате или ја имате дома.
 • Се чувствува темно или розово како што ќе биде за устата.
 • Очи за занаети
 • Тијарес
 • Вилушка
 • Лепак

Рацете на занает

 1. Прво на сите ние ќе направи помпон со техника вилушка или која било друга што знаете да направите помпони. Можете да видите како да ги направите со оваа техника тука: Пом пом со вилушка. За користете различни боиНие едноставно се тркаламе една над друга додека не го добиеме волуменот што го сакаме за нашата помпон.
 2. Ние ја пресекуваме помпоната до дајте му тркалезна форма.

 1. Ние земаме парче од пена гума за да се направи лента со врвови за да се создаде гребен за нашето чудовиште. Врвовите можете да ги направите колку што сакате. Ние го држиме до нашето чудовиште со добро притискање додека не залепи. Можеме да го чешламе за да го скриеме долниот дел од гребенот, така што ќе бидат видливи само врвовите.

 1. Отсековме а почувствува полумесечина за создавање на уста на чудовиштето. Можете да додадете бели филц заби и исто така розов чувствуван јазик. Ние го лепиме.
 2. Додаваме неколку очиToе ставам две, но вие можете да ставите онолку колку што сакате, па дури и со различни големини.

И подготвени! Ние веќе го имаме нашето чудовиште од пом-пом. Сега можеме да направиме еден куп чудовишта од пом-пом. Можеме да ги користиме за украсување на автомобилот, полица или играње со нив.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.