Знак за имитација на дрво за украсување на вашата соба

Пристигнува пролет и во овој пост ќе ве научам како да направите А. совршен знак за украсување на вратата или кој било агол од вашата соба. Имитира дрво и е многу лесно да се добие.

Материјали за изработка на дрвениот знак

 • Картон со двојни канали
 • Имитација на лепило за дрво
 • Тијарес
 • Лепак
 • Картон
 • Владетел и молив
 • Бел постојан маркер
 • Умира и умира машина за сечење
 • Секач за умирање на пеперутки

Постапка за изработка на дрвениот знак

 • За да започнете ви треба А. Картон од 45 х 15 см или големината што сакате да ја направите постерот.
 • Направете ознака на средина приближно, во овој случај на 7,5 см.
 • Направете други ознаки за да 10 см горе и доле.
 • Поврзете ги 3-те точки и тоа ќе ви даде начин кон клун или стрела.

 • Исечете по линиите и мора да ја имате основата на формираниот постер.
 • Користете хартија за налепници од вештачко дрво во боја што најмногу ви се допаѓа.
 • Исечете лента и многу внимателно поставете го картонот.
 • Можете да си помогнете со крпа за да не се појават брчки.

 • Откако ќе се залепите и без брчки, исечете ги аглите за да можете да го лепите од задната страна без проблеми.

 • Направете го тоа малку по малку и ако изгледа лошо, можете полека да се подигнете.
 • Нацртајте ја контурата на стрелката на парче картон, не е важна бојата, нема да се види.

 • Исечете го картонот 1 см помал дека стрелата за да не може да се види никаде.
 • Залепете го задниот дел од залихите на картичката за да избегнете прикажување на рабовите на лентата.
 • Со бел маркер ќе ставам името на девојчето Goingе и дадам, Ана.

 • Giveе му дадам неколку слоеви, така што белата боја е многу интензивна.
 • Сега, со помош на умирачките, ќе направам некои стебла и лисја на зелениот картон.
 • Јас исто така ќе сторам некои цвеќиња што ве научив да го правите во претходното упатство. Ако сакате да научите како да направите цвеќе КЛИКНИ ТУКА.

 • Сега е време да се направи композицијата што најмногу ви се допаѓа.
 • Јас исто така ќе додадам пеперутка направен со дупчење од дупка, но може да го украсите како сакате.

 • Да го обесиш можеш да ставиш јаже од позади И воила, го направивме нашиот постер за да ја украсиме нашата соба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.