Постер со чувства што треба да се прави со деца

Овој занает е многу лесен за правење и е идеален за украсување на домот или давање некому на кого многу му благодариш. Не ви требаат многу материјали и резултатот е многу привлечен. Овој занает може да го прават момчиња и девојчиња постари од 6 години сами, само со некои упатства од возрасните.

Не пропуштајте го овој занает кој секој што сака да го даде ќе го сака, продолжете да читате и започнете со работа сега!

Потребни материјали

 • 6 или 7 обоени рамни стапови од поло
 • 1 црн маркер
 • 1 малку јаже
 • 1 малку ревност
 • Бел лепак
 • 1 парче картон

Како се прави занаетчиството

За да го направите занаетот, ќе мора да исечете парче картон со иста големина како стапчињата на столбот кога сите се заедно и уредно распоредени. На овој начин ќе ја имате основата за да можете лесно да ја облечете. Откако ќе ја исечете основата, Вие само ќе треба да ги лепите стапчињата на столбот еден по еден.

За да биде попривлечно, идеално е да ги менувате боите, така што на овој начин, да биде поубав постер. Откако е суво и добро прицврстено, изберете песна или измислете неколку зборови што се убави за таа личност за која толку многу се грижите. Ако децата сакаат да го подарат, само треба да им кажете да размислат за оние зборови што сакаат да ги пренесат. Ако ги чини многу, најдете неколку емотивни фрази за споделување со најблиските.

Откако ќе ги имате на ум фразата или фразите, Onlyе треба да ги напишете само со маркер, една линија по обоен столб. Откако веќе е напишано, земете го јажето и лентата и ставете ги како што гледате на сликите, така што ќе може да се обеси како украс каде било во куќата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.